Czym kierować się przy wyborze zmywarki?

Czym umieszczać się przy wyborze zmywarki?

Poradnik Klienta

Czym wpływać się przy wyborze zmywarki? Czas najwyższy zapomnieć o ręcznym zmywaniu naczyń, przede każdym z pomoce na całkowite ilości traconego czasu, siły, oraz co ważniejsze – wody. W obawie o siebie także o miejsce warto zainwestować w zakup zmywarki. Temat prosty, aby jednak produkt cieszył i służył latami dobrze jest poświęcić trochę zainteresowania i wybrać najbardziej poważni dla siebie model. Zatem, jaką zmywarkę kupić?

Zmywarka wolnostojąca lub do zabudowy?

Pierwsze kryterium to gatunek zmywarki w kontekście umeblowania naszej kuchni. Jeśli posiadamy zabudowane wszystkie urządzenia kuchenne lub, jeżeli jesteśmy w trakcie projektowania kuchni i urządzamy kuchnie na wymiar, to że wybór padnie na zmywarkę do zabudowy. Pięknie wtopi się ona w wygląd naszej kuchni. Stanowi ostatnie wyjątkowo ważne, jak jesteśmy właścicielami aneksu, wydającego na salon. Zabudowana zmywarka będzie idealnie ukryta wśród kuchennej zabudowy, a całość stworzy jednolitą pracę z pokojem. Zmywarki przygotowane pod zabudowę, niezależnie z firmy, są kompatybilne praktycznie z jakimś, właściwie dobranym rozmiarowo frontem do zmywarki. Połączenie frontu ze sprzętem wymaga montażu.

Zmywarki wolnostojące nie wymagają dokupienia żadnych szafek ani frontów. Występują głównie w odcieniu szarym lub srebrnym (INOX) także z łatwością dobierzemy wzór pasujący do posiadanego już lub nabywanego sprzętu AGD. Oczywiście dla bardziej wymagających, którzy cenią cieszyć się niekonwencjonalnym wzornictwem odnajdą się zmywarki w odcieniu czerwonym, niebieskim, żółtym, czarnym, a nawet różowym. Ich atutem istnieje i to, że nie wymagają żadnego dodatkowego montażu. Wystarczy zmywarkę kupić, podłączyć także bogata myć naczynia.

Jaki rozmiar zmywarki wybrać?

Kolejnym kryterium przy wyborze zmywarki stanowi jej powierzchnia. Standardowo urządzenia prezentują w dwóch rozmiarach: 45×80 cm oraz 60×80 cm.

Najmniejsze urządzenia dedykowane są osobom mieszkającym samotnie lub rzadko planującym i żywiącym się w zakładzie. Zmywarka taka pomieści głównie do 9 kompletów naczyń.

Zmywarki o szerokości 60 cm są znacznie pojemniejsze. Idealnie nadają się dla rodzin kilkuosobowych. Pomieszczą aż 14 kompletów naczyń.

Ogólnie dostało się, że w sklep kompletu naczyń wchodzą: 1 talerz głęboki, 1 talerz płaski duży, 1 talerz deserowy, 1 filiżanka, 1 szklanka do napojów, 1 kieliszek do wina i komplet sztućców (widelec, nóż, łyżka i łyżeczka).

Ile oszczędzasz wody pobierające ze zmywarki?

Kiedy przeanalizujesz opublikowane w internecie badania, z łatwością zauważysz, że podczas tradycyjnego mycia naczyń tracisz dwukrotnie dużo wody niż podczas prania tych samych naczyń w zmywarce. Ilość zaoszczędzonej wody zależy jeszcze z zmywarki, jaką wybierzesz. A przed zakupem warto pomyśleć a tąż myśl. Producent w dokumentacji technicznej zamieszcza reklamę na temat zużycia wody dla konkretnego rodzaju. A tak w sukcesie małych zmywarek istnieje ostatnie pobór wielkości 7l, natomiast mniej ekonomiczne stosują do 10l. Niezależnie jednak, która zmywarkę wybierzesz, wciąż zyskujesz w kontaktu do czyszczenia ręcznego.

Jaką wartość energetyczną zmywarki wybrać?

Kolejnym kryterium na które warto zwrócić uwagę przy wyborze zmywarki stanowi jej właściwość energetyczna. Stanowi ostatnie parametr określający zużycie prądu. Określa efektywność i oszczędność produktu. Wiedza taż nie tylko pozwala zaoszczędzić pieniądze, ale jeszcze oddziałuje na pomoc środowiska. Klasy energetyczne stosowane są w mocy od A+++ do G, gdzie A+++ oznacza urządzenie o najmniejszym zużyciu energii, podczas gdy G to klasa najmniej ekonomiczna i dobra dla użytkownika.

Podobna miara od I do G określa też klasę efektywności zmywania oraz klasę efektywności suszenia.

Nikt nie lubi hałasu!

Kupując zmywarkę daleko jest podać uwagę na pokład hałasu, jaki emituje urządzenie. Stanowi ostatnie zwłaszcza ważne, gdy zmywarka chodzi w graniczącym z salonem aneksie. Najbardziej ciche modele emitują dźwięk na stanie 40dB, ale umów nie będą przekraczać również zmywarki wytwarzające hałas na stanie 50dB. Ciszej pracują zmywarki w zabudowie, gdyż otoczone są dodatkową obudową.

Dodatkowe elementy

Bardziej chcący użytkownicy mogą podczas wyboru zmywarki zwrócić uwagę na rzeczy nieco mniej połączone z ekonomią zmywania, czyli na wyposażenie wnętrza urządzenia. Różni się ono coś w poszczególnych modelach. Zatem inny użytkownik zdecydować może czy wybierze kosz na sztućce, czy raczej zwykłą szufladę, oraz że szufladę z matą antypoślizgową albo który dobierze panel, wyświetlacz, etc.

Gdzie kupić zmywarkę?

Zmywarki możemy wziąć w częstych sklepach sieciowych dostających się w dorosłych miastach handlowych lub będących niezależnie:

MEDIA MARKT
RTV EURO AGD
MEDIA EXPERT
NEONET

Bardzo cięższą i odpowiedniejszą formą, nawet z pomoce na większy wybór produktu a cen, a też na myśli transportowe, jest aukcja internetowa:

Zatroszcz się o siebie, zadbaj o otoczenie i zostań się posiadaczem niezastąpionej zmywarki. Wybór należy do Ciebie.

zobacz również Czym kierować się przy wyborze zmywarki?

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments