Pożyczka to nie kredyt

Artykuł Miesiąca Pożyczki

Pożyczka – udzielenie przez osobę fizyczną lub instytucje, określonej kwoty pieniędzy lub przedmiotów do dyspozycji na określony czas.

Tyle można wyczytać szukając definicji. Na podstawie tej prostej i krótkiej informacji widać podstawową różnicę w porównaniu z kredytem. Pożyczka to nie tylko pieniądze, to także przedmioty różnego pochodzenia i przeznaczenia, pożyczone na czas oznaczony lub nieoznaczony.

 zawnioskuj i wyślij sms WNIOSEK na nr 7257 ( 1szt/2,46)
zawnioskuj i wyślij sms WNIOSEK na nr 7257 ( 1szt/2,46)

Umowa pożyczki może być zawarta w formie pisemnej, dopuszczalna jest również umowa słowna. Przepisy regulujące umowy pożyczki to kodeks cywilny.

 

Istnieje również pożyczka bankowa, w tej sytuacji regulacje prawną stanowi prawo bankowe, taka forma dotyczy tylko formy pieniężnej. Osoby fizyczne udzielające pożyczek stosują często proste mechanizmy zawierania umów, nie wymagając tak szczegółowych metod sprawdzających jak robią to banki.

Pożyczka nie wymaga wskazania celu na jaki zostanie spożytkowana, może również nie być obciążona odsetkami. Inny rodzaj to pożyczka konsumencka, może ona mieć różne formy nie tylko pieniężne, jako pożyczkodawca dopuszczalne są instytucje pozabankowe.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments