Formaty reklam w YouTube

Reklama Suchań

Poradnik Klienta

Formaty promocji w YouTube

Możliwości reklamowe w serwisie YouTube są ogromne. Jeżeli wolno Ci połapać się w bieżących formatach reklamowych i chcesz usystematyzować sobie wiedzę żeby móc rozpoznać i poprawnie sklasyfikować informacji na YouTube to tenże punkt jest dla Ciebie.

Reklama Wolin

W niniejszym wpisie opisane zostały następujące typy promocji w YouTube:

Reklamy Display
Reklamy Video
Reklamy Discovery
Reklamy Google Shopping

Reklamy Display

Ważnym z omawianych typów reklamy video na YouTube jest informacja displayowa w strukturze banerów, które mogą ujawniać się poza ekranem odtwarzanego wideo oraz bezpośrednio na ekranie filmu.

 

Zobacz również Ksero Kołobrzeg

Reklamy displayowe towarzyszące wideo

Ten ostatnim reklam daje się nad proponowanymi filmami, które znajdują się po prostej stronie. Format 300×250 oraz 300×60 pokazuje się wyłącznie na komputerach. Dużo dobry format, który wykonywa do życia uwagi użytkownika YouTube podczas oglądania przez niego obrazu w serwisie. Przez wszystek czas trwania materiału filmowego emitowana jest informacja w prawym górnym rogu. Że wtedy być także statyczna grafika, animowany baner lub także może siedzieć w klas tekstowej.
Nakładki reklamowe na ekranie oglądanego filmu

Jeszcze na komputerach wyświetlają się nakładki reklamowe na wideo. Określane są formaty graficzne lub tekstowe o rozmiarze 468×60 lub 728×90. Warto zwrócić uwagę, że promocji w klas tekstowej są przeźroczyste. Że nie chcemy z nich użytkować, wówczas jest nam zaprojektowanie wersji graficznych.
Reklamy Video
Pomijalne reklamy wideo

To najwspanialszy format reklamy wideo w YouTube, który można zauważyć przed, w trakcie czy po dokonaniu filmu. Firma tej informacji to Trueview Instream. Pominięcie możliwe jest po obejrzeniu co kilka 5 sekund reklamy. Po upływie 5 chwili w prawym dolnym rogu ekranu wideo pojawia się przycisk „Pomiń reklamę”. Wciśnięcie go wykonywa zatrzymanie informacji i powrót do malowania filmu. Co istotne, reklama wyświetlana jest także na komputerach, smartfonach, tabletach. Oprócz ten gatunek informacji można też zobaczyć na telewizorach oraz konsolach do zabaw. W sukcesu reklamy Instream możliwa jest podobnie sytuacja, w której wyświetli się jedna reklama po drugiej.Reklama Wolin

Niepomijalne reklamy wideo

Format też chodzi do rodziny reklam InStream. Jedyna różnica jest taka, że nie ważna go przeoczyć i trzeba obejrzeć reklamę do wyniku co w sukcesu dłuższych reklam że być dokuczliwe dla użytkownika, który podawany jest wszelkiego dnia wieloma reklamami w YouTube. W sukcesie takich formatów dużo jest napisać ciekawą, angażującą reklamę, która zwróci uwagę widowni na YouTube i zobaczy z zainteresowaniem taką reklamę. Reklama Wolin

Przerywnik reklamowy

Trwająca zaledwie 6 sekund reklama InStream, której nie można pominąć. Wyświetla się także na pecetach jak również smartfonach i tabletach. Inna nazwa przerywnika, jaką możesz stosować to Bumper Ad.
Sekwencja reklam video

Format reklamowy, jaka został wprowadzony w tym etapie. Umożliwia ustawienie kilku reklam video w koleje w której będą grane użytkownikom. Dzięki temu ten gatunek kampanii zezwala na „opowiedzenie historii” o własnej cesze oraz nakłonienie do marki lub wprost do obrotu przez ten gatunek reklam. Reklama Wolin

Reklamy Discovery

Typ reklamy, która promuje konkretny film na kanale w YouTube czy tez sam kanał w tym serwisie. Wyświetlić pewno się w zyskach wyszukiwania YouTube lub także na kartce oglądania obrazu w YouTube – po prostej stronie na liście proponowanych materiałów filmowych.
Reklamy Google Shopping
Karta Sponsorowana

W prostej części odtwarzanego ekranu wideo mogą także pojawić się artykuły wynikające z Google Shopping, które zawierać mogą do konkretnego wideo. Po jakimś czasie belka z kartami produktów zachowuje się do dobrej strony, ale ważna ją tak rozwinąć, żeby móc jeszcze przejrzeć efekty.
Jak widzisz formatów reklamowych, z jakich można wykorzystywać w ramach kampanii Google Ads jest znacznie wielu. Reklama Wolin

zobacz również Formaty reklam w YouTube

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments