Wniosek 300 plus w 2022 roku – do kiedy i jak złożyć, kogo dotyczy?

Wniosek 300 plus w 2022 roku – do kiedy i jak złożyć, kogo dotyczy?

Artykuł Miesiąca

Program 300 plus co to takiego?

Program 300 plus to rządowego wsparcia dla rodziców dzieci rozpoczynający rok szkolny. Świadczenie przysługuje każdej rodzinie, w której jest dziecko uczęszczające do szkoły. W przypadku tego programu nie ma progów dochodowych, pieniądze powinny być przeznaczone na wyprawkę szkolną. W artykule wyjaśnimy jak złożyć wniosek by otrzymać pieniądze.

Komu dedykowany jest program dobry start?

Wsparcie finansowe ze świadczenia tak zwany dobry start jest wypłacane po spełnieniu kilku warunków, które można znaleźć w opisie ustawy, ale żebyście nie musieli wertować tego opisu to poniżej najważniejsze informacje:

Pierwszym warunkiem jakie trzeba spełnić to wiek dziecka. Na wypłacenie świadczenia mogą liczyć rodzice uczniów, którzy uczą się i nie ukończyli 20 roku życia, jest jeden wyjątek od tej reguły. Dzieci mające oświadczenie o niepełnosprawności i uczą się mogą skorzystać z programu do momentu ukończenia 24 lat. Wniosek o świadczenie składa rodzic lub opiekun prawny.

Kolejnym warunkiem jest to, że dziecko zamieszkuje we wspólnym gospodarstwie domowym, jeśli tak nie jest to wtedy świadczenie może pobrać osoba, która faktycznie sprawuje opiekę nad dzieckiem, a w przypadku opieki naprzemiennej kwota jest dzielona po równo na oboje rodziców. Ponadto świadczenie może pobrać opiekun prawny lub faktyczny dziecka gdy prawo do opieki powierzone jest przez sąd np, w przypadku rodziny zastępcze, rodzinnego domu dziecka. W przypadku gdy dziecko przebywa w placówce to dyrektor placówki występuję z wnioskiem o świadczenie. Jeśli osoba uczy się, ale jest już np. studentem i nie przebywa w domu rodzinnym na ich utrzymaniu też jeśli nie ukończyła 20 roku życia może wystąpić o wypłatę świadczenia 300 plus.

Komu nie przysługuje świadczenie?

Niestety w świadczeniu została pominięta jedna grupa dzieci. Dzieci uczęszczające do zerówki. Mimo sporych wydatków, bo książki do zerówki również nie finansowane przez państwo i rodzice sami muszą za nie zapłacić tym dzieciom świadczenie nie przysługuje. Programem nie są również objęci studenci więc osoba, która wymieniona jest wyżej jako osoba, która nie ukończyła 20 roku życia może starać się o świadczenie, ale tylko w przypadku nauki innej niż w formie studiów.

Terminy składania wniosku

Żeby otrzymać pieniądze z programu „Dobry start”, należy złożyć wniosek w terminie od 1 lipca do maxymalnie 31 listopada 2022 roku. Wniosek wystarczy wypełnić w zaciszu domowym nie ma konieczności udawania się do Urzędu. Warto tu dodać, że im szybciej złożymy wniosek tym szybciej pieniądze trafią na nasze konto. Wnioski, które zostaną złożone w lipcu lub sierpniu są rozpatrywane i wypłacane do 30 września. Więc jeśli potrzebujesz gotówki tak, by zakupić wyprawkę wcześniej warto złożyć wniosek już w pierwszym tygodniu lipca, a jeśli potrzebujesz pożyczki na dobry start edukacji Twojego dziecka zajrzyj na stronę kredytomarket.pl tam w szybki sposób tak jak w przypadku 300 + złożysz wniosek o pożyczkę, bez wychodzenia z domu i z minimalną ilością formalności. Pieniądze trafią na Twoje konto i będziesz mógł przygotować swoje dziecko na nowe szkolne wyzwania z naszą pomocą. Kwota świadczenia niestety nie jest w stanie zapewnić sfinansowania wszystkich potrzeb jakie spadają na rodzica 1 września, a w przypadku posiadania większej ilości dzieci ta kwota zaczyna robić się znaczna. Nie każdy jest w stanie w jednym miesiącu zgromadzić potrzebną sumę dlatego wychodzimy na przeciw Waszym potrzebą i wierzymy, że dzięki kredytomarket będziecie mogli spokojnie przetrwać ten wrześniowy czas.

Gdzie złożyć wniosek?

By otrzymać świadczenie wypełniamy wniosek online. Można to zrobić na dwa sposoby jeśli mamy konto na portalu PUE ZUS można tam bezpośrednio wypełnić formularz, a jeśli nie posiadamy takiego konta możemy to zrobić przez bankowość elektroniczną w naszym banku. Wypełnienie formularza zajmuje dosłownie chwilę, warto przed przystąpieniem do składania formularza przygotować sobie pesel dziecka jeśli go nie pamiętamy, bo będzie potrzebny do wpisania we wniosku.

Zobacz również pożyczki 15 minut

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments